10 zasad inteligentnej strategii inwestycyjnej



Dokonywanie mądrych inwestycji nie jest nauką o rakietach. Wymaga nauki i przestrzegania odpowiednich zasad z dyscypliną.


Niefortunną rzeczą w strategii inwestycyjnej jest to, że większość tego, co jest nauczane, jest ryzykowne, ponieważ jest tylko półprawdą. Ta abstrakcyjna informacja może nawet okazać się niejednokrotnie kosztowna.


Pozwól, że teraz przedstawimy Ci dziesięć zasad, które okazały się pomocne inwestorom w osiągnięciu sukcesu inwestycyjnego.


1. Postępuj zgodnie z „zasadą oczekiwania”:

za. Dotyczy to opierania się na systematycznym i analitycznym planie inwestycyjnym. Żadna inna strategia nie da ci pewności, że ostatecznie zarobisz. Inwestowanie nie jest jak hazard. Dobry inwestor powinien polegać na obliczonym oczekiwaniu, aby z pewnością skorzystać ze swojej strategii.


b. Ważne jest, aby jasno określić, czy inwestujesz dla zabawy, czy dla zysku. „Wzrost bogactwa” to nauka oparta na podstawowych zasadach matematycznych oczekiwań. Dlatego albo inwestujesz naukowo ze wszystkimi znanymi szansami, albo ryzykujesz swoją finansową przyszłością.


2. Nie daj się złudzeniom:

Nigdy nie kieruj się prognozami finansowymi, mediami lub prorokiem inwestycyjnym, budując swoją strategię inwestycyjną. Prognozowanie można wyjaśnić jako niepoznawalne informacje. Każdy plan inwestycyjny oparty na przepowiadaniu przyszłości jest zasadniczo wadliwy, ponieważ nie ma żadnych matematycznych oczekiwań.

3. Zainwestuj w to, co rozumiesz:

Jednym z najlepszych sposobów na poszerzenie swojej wiedzy inwestycyjnej jest proces due diligence. Nigdy nie zaniedbuj tego i nie spiesz się z jakąkolwiek strategią, ze względu na terminy, czyjeś sugestie lub po prostu po to, aby wykorzystać swoje pieniądze. Chodzi o poznanie tego, co trzeba wiedzieć, aby podejmować świadome decyzje.


Po pierwsze, powinniśmy określić matematyczne oczekiwania dotyczące Twojego planu inwestycyjnego. Pomoże Ci to rozważyć tylko te inwestycje, które zwiększają oczekiwania Twojego portfela. Po drugie, znajdź korelację swojej strategii. Pomoże ci to zbudować portfel, aby zminimalizować ogólne ryzyko. Na koniec zapoznaj się ze strategiami zarządzania ryzykiem, które mają zastosowanie do Twojej inwestycji. Pomoże Ci to dokładnie sprawdzić stosunek ryzyka do zysku, a także dowiedzieć się, w jaki sposób Twój kapitał jest chroniony przed trwałymi stratami.


4. Zwroty złożone:

Wzrost złożony jest miarą tego, jak każdy przeciętny człowiek może osiągnąć niezwykłe bogactwo. Rozwiązanie tego wymaga następujących działań: wczesne inwestowanie, zaufanie tylko znanym strategiom inwestycyjnym, które mają dodatnie matematyczne oczekiwania, reinwestowanie wszystkich zysków i dodawanie zarobionego dochodu do kapitału inwestycyjnego, aby przyspieszyć złożony wzrost.

5. Dywersyfikacja:

Celem dywersyfikacji jest obniżenie profilu ryzyka portfela. Można to zrobić, dodając odwrotnie skorelowane lub nieskorelowane strategie inwestycyjne. Ideą tego jest, aby nigdy nie dodawać więcej tego samego profilu ryzyka do żadnego z portfela inwestycyjnego. Rezultatem są wyższe i stałe zyski oraz niższe ryzyko portfela.



6. Uważna inwestycja:

Do czego zmierza strategia inwestycyjna? Pierwszy to „zwrot” kapitału, a dopiero potem „zwrot kapitału”. Opłacalne inwestycje polegają na kontrolowaniu trwałej utraty kapitału poprzez dyscypliny zarządzania ryzykiem.

Jak badasz strategię inwestycyjną? Sprawdź, czy posiada zabezpieczenia umożliwiające zarządzanie ekspozycją na ryzyko i kontrolowanie strat do akceptowalnego poziomu, zarówno w normalnych, jak i gorszych warunkach.


7. Inwestuj ofensywnie:

Jak zrównoważyć swoje defensywne strategie inwestycyjne? Inwestując defensywnie, musisz inwestować ofensywnie. Jedno jest niekompletne bez drugiego. Podczas gdy jeden zarządza ryzykiem i kontroluje straty, drugi służy do osiągania zysków. Krótko mówiąc, ofensywne i defensywne strategie inwestycyjne to dwie strony tego samego medalu.

Zamiast być zbyt konserwatywnym lub zbyt agresywnym, lepiej być umiarkowanym.


8. Płynność:

Odnosi się to do łatwości, z jaką można sprzedać inwestycję w celu zamiany na gotówkę. Przykładami płynnych inwestycji są obligacje i akcje o dużej kapitalizacji. Utrata płynności jest równoznaczna z utratą elastyczności. Brak płynności eliminuje możliwość kontrolowania ryzyka i nakłada dodatkową premię na wszystkie inne narzędzia zarządzania ryzykiem.

9. Szanuj wydatki, ale nie obsesyjnie:

Czy Twoje wydatki dodają wartość przewyższającą Twoje koszty? Kluczem jest osiągnięcie równowagi między nimi. Dlatego nie należy być skąpcem ani marnotrawstwem. Raczej bądź mądry, płacąc chętnie za usługi, które zwiększają wartość Twojej inwestycji.


10. Popraw swoją inteligencję finansową:

Benjamin Franklin powiedział: „W najlepszym interesie jest inwestycja w wiedzę”. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest najlepsza inwestycja, jaką można zrobić i dlaczego? Odpowiedzią jest inwestowanie w siebie, ponieważ nikt nie może Ci tego odebrać, a co najważniejsze, będzie Ci to opłacać przez całe życie.


Te 10 strategii inwestycyjnych pomoże Ci spełnić finansowe marzenia:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak inwestować w Bitcoin (bezpiecznie)

10 powodów, dla których trudno być prawdziwym „inteligentnym inwestorem”

Jak inwestować, gdy jesteś spłukany?